21/06/2021 |  20:06 ⇒ 20:11 | Аутор: РТС

Холандија убједљива против С. Македоније

Фудбалери Холандије савладали су у трећем мечу Групе Ц селекцију Сјеверне Македоније са 3:0. Холанђани са максималним учинком и као први у групи, пролазе у наредну фазу такмичења.
Фудбалери Холандије - Фото: Тwitter
Фудбалери ХоландијеФото: Тwitter

Још једном је селекција Холандије била расположена за фудбал на Еуру, те је тако срушила Сјеверну Македонију.

До треће побједе у Групи Ц водили су их веома расположени Мемфис Депај и Ђини Вајналдум.

Иако је Сјеверна Македонија постигла гол који је потом био поништен, а затим погодила стативу, нови фудбалери Барселоне и ПСЖ-а потрудили су се да не дође до изненађења на стадиону "Јохан Кројф" у Амстердаму.

Депај је прецизним ударцем крунисао добру контру домаћина у 24. минуту и Холандија је са 1:0 отишла на полувријеме.

Шест минута у другом дијелу игре, Депај је проиграо Вајналдума, којем није било тешко да прослиједи лопту у мрежу.

Седам минута касније, исти актери учествовали су код трећег гола Холанђана.

Сјајна акција и демаркирање Депаја, чији шут је одбранио голман Димитријевски, али је Вајналдум натрчао на одбитак, постигао свој други гол на утакмици и поставио коначан резултат.

Занимљиво је да је доскорашњи везиста Ливерпула и ново појачање ПСЖ-а, тако дошао до 25. гола у дресу Холандије, престигавши Марка Ван Бастена на 15. мјесту на листи најбољих стријелаца те земље.

Холандија групну фазу завршава са максималним учинком и на првом мјесту, док је Сјеверна Македонија у свом првом наступу на неком великом такмичењу, остала без освојеног бода.

У истом термину у Групи Ц играли су Украјина и Аустрија. Аустрија је славила са 1:0.

Аустријанци су са 6 бодова успјели да се пласирају у другу рунду заједно са Холандијом, док ће Украјина чекати остале резултате не би ли добила мјесто међу најбољим трећепласираним репрезентацијама.