21/07/2021 |  18:08 ⇒ 23:01 | Аутор: Б92

Пораз Звезде у Казахстану (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Алматију од Каирата 2:1 (1:0) у првом мечу 2. кола квалификација за Лигу шампиона.
Каират - Црвена звезда (Фото: Агенције) -
Каират - Црвена звезда (Фото: Агенције)

Лоше издање екипе Дејана Станковића казнио је домаћин и стекао лијепу предност пред реванш у Београду сљедеће сриједе.

Јунак Каирата био је доскорашњи штопер Партизана Маки Бањак, који је на дебију по доласку из Београда постигао гол 10 минута пре краја.

Бањак, који се није наиграо у дресу Партизана, матирао је Милана Борјана послије неопрезности Милана Родића и донио тријумф казахстанском шампиону.

Претходно је домаћин водио преко Хосеа Кантеа у првом полувремену, а Звезда изједначила у наставку аутоголом Дина Микановића.

Када се све подвуче, лош резултат по "црвено-бијеле", који нису прошли некажњено за безидејну и блиједу партију у граду удаљеном скоро 4.500 километара од престонице Србије.