22/07/2021 |  16:07 ⇒ 16:44 | Аутор: РТРС

Бразил Олимпијаду отворио великом побједом над Њемачком

Иако званично нису отворене Олимпијске игре у Токију, одиграно је прво коло фудбалског такмичења на олимпијским играма. У дербију првог кола Бразил поразио Њемачку са 4:2.

Од почетка утакмице Бразил је дао до знања да је један од претендената за освајање олимпијског злата.

Прво полувријеме је  било у знаку Бразила. Ричардлисон погађа у 7, 22, и 30. минуту, Бразил води са 3:0.

До краја првих 45 минута могао је Бразил и до четвртог гола, али са бијеле тачке непрецизан је Куња.

У другом дијелу утакмице играчи Њемачке се буде и погађају преко Амирија у 57. минуту и Арчеа у 83. минуту, али нису имали снаге да дођу до изједначења.

Тачку на и поставља Паулиња у судијској надокнади за велику побједу Бразила од 4:2.

Највеће изненађење првог кола приредило је Мексико, који је са 4:1 побједио фаворизовану Француску.

За Мексико погађали су: 47. минута Вега, 55. минута Кордова, 80. минут Антуна и у 91. минуту Агуире. Док је за Француску гол постигао Жињак у 69. минуту.