latinica  ћирилица
08/09/2021 |  11:50 ⇒ 12:05 | Аутор: СРНА

Нова књига Евите Бојковац

Шеснаестогодишња Евита Бојковац из Дервенте објавила је књигу прича "Бајка о шећерној вуни и друге приче", у издању Књижевне заједнице "Васо Пелагић" Бањалука.
Дервента, "Бајка о шећерној вуни и друге приче" - Фото: СРНА
Дервента, "Бајка о шећерној вуни и друге приче"Фото: СРНА

Ово је Евитина седма књига и садржи 17 прича које су веома интересантне за читање дјеци и одраслима, речено је Срни у Књижевној заједници "Васо Пелагић".

Све приче заступљене у овој књизи су настале још у периоду до 2019. године, а многе од њих су већ публиковане, као што су "Мачак Миц у потрази за својим чарапама", "Каменчићи", "Дјечак и трумпета".

Насловну страну, као и илустрације у књизи, ауторка је сама урадила.

Драгица Ужарева у рецензији наводи да се током читања било које од ових прича стиче утисак да аутор вјештим вођењем својих бајки сваки терен претвара у плодоносну равницу.

"Теме којима се бави Евита Бојковац у својим причама пријемчиве су деци. Довољно су маштовите да их понесу у нове, нестварне светове, али и довољно поучне да им омогуће лакше одрастање, лакше сналажење у реалном свету", навела је Ужарева.

Бојковчева је до сада објавила шест збирки поезије.