12/09/2021 |  19:42 ⇒ 19:42 | Аутор: РТРС

Рудар бољи од Посушја

Фудбалери Рудар Приједора побиједили су Посушје, резултатом 3:0, у сусрету 8. кола Премијер лиге БиХ.
Премијер лига БиХ (Foto: nfsbih.ba) -
Премијер лига БиХ (Foto: nfsbih.ba)

Рудар Приједор до предности од 1:0 дошао је у 13. минути голом Демира Јакуповића што је био и резултат након првог дијела игре.

У другом дијелу Рудар је повећао предност на 2:0 у 53. минути када је мрежу Марка Галића затресао Немања Пекија, да би коначан резултат од 3:0 поставио Џосеф Амоах у 83. минути утакмице.

У наредном колу Рудар ће гостовати у Мостару код Зрињског, а Посушје дочекује Радник из Бијељине.

Рудар Приједор је на осмој позицији на табели, са 8 бодова, док је бод мање освојио бањалучки Борац.

Рудар Приједору је ово био осми бод у сезони, док је Посушје остало на пет. На табели води Тузла сити са 19 бодова, и утакмицом мање, испред Зрињског, који има 15 бодова.