25/09/2021 |  18:53 ⇒ 20:52 | Аутор: РТРС

ИЗ МИНУТА У МИНУТ - Борац бољи од Сарајева у великом дербију

У мечу 11. кола м:тел Премијер лиге БиХ Борац је домаћин Сарајеву у дербију кола, а сусрет можете пратити и на нашем порталу у текстуалном преносу.
Борац - Сарајево - Фото: РТРС
Борац - СарајевоФото: РТРС

БОРАЦ - САРАЈЕВО 1:0 (0:0)

Крај утакмице, Борац је савладао Сарајево 1:0.

20.48  - Из игре уз громогласан аплауз изашао је стријелац јединог поготка Стојан Врањеш, а у игри је Дејан Мелег. У току је судијска надокнада.

20.39 - У игри код Сарајева Дан Варешановић, а ван терена је Ђокановић. До краја сусрета нешто мање од 10 минута, Борац знаачки чува предност.

20.36 - Пожутио је Дујаковић код Борца, а добру прилику за госте пропустио је Фанимо, али његов покушај одлази поред гола.

20.24 - Друга измјена у Борцу, у игри Никола Дујаковић, а ван терена Доналд Молс.

20.23 - Заискрило је на терену, жути картон за Ахмеотвића, био је у вербалном дуелу са капитеном Борца Стојаном Врањешом.

20.22 - Четврта измјена у Сарајеву, у игри је Фанимо, а терен је напустио Дуповац.

20.20 - Велика прилика за Сарајево, Пидро је шутирао са 10-ак метара, а Павловић маестрално одбранио, и даље води Борац 1:0.

20.16 - Обострани жути картон, Молс код Борца, Кобиљар у Сарајеву.

20.13 - Пожутио је Вушуревић код Борца.

20.10 - Трострука измјена у Сарајеву. У игру су ушли Шевељ, Лазић и Ахметовић, док су ван терена Трако, Капић, Рамић.

20.07 - Покушао је и Вушуревић, али његов ударац зауставља Диздаревић.

20.05 - Седми гол Врањеша, и седма асистенција Закарића у досадашњем дијелу сезоне. Најопаснији тандем Бањалучана.

20.04 -ГО, ГОЛ, ГОЛ!!!! Стојан Врањеш матира Диздаревића главом за 1:0, послије центаршута Закарића.

20.02 - Почело је друго полувријеме. У Борцу једна измјена, умјесто Кулашина у игри је Вушуревић.

19.48 - Крај првог полувремена, мреже мирују у дерби мечу Борац - Сарајево. Послије 45 минута игре резултат је онај почетни, 0:0.

19.47 - Седми покушај Мораитиса, али овај пут ударац главом завршава преко гола.

19.46 - Невјероватно шта је промашио Мораитис! Брз контранапад Борца, Врањеш упошљава Мораитиса, који са 7-8 метара неометан шутира поред десне стативе. Најбоља прилика у првом полувремену.

19.45 - Још једном нападач из Грчке у доброј ситуацији, послије центаршута Ћорића, али није добро захватио лопту и прилика је отишла у неповрат.

19.41 - Мораитис покушао из полуволеја, али Диздаревић сигуран. Оремуш пожутио код Сарајава.

19.37 - Први жути картон на мечу за Амара Бегића, који је полије старта над Кобиљаром остао на трави, и неће вјероватно моћи наставити меч.

19.33 - Брз контранапад Борца, Кулашин покушао упослити Мораитиса, али голман Сарајева Диздаревић одлично пратио акцију и правовремено интервенисао.

19.32 - Пидро одлично прошао по десној страни, упутио оштар центаршут, паралелно са гол линијом, али Војиновић у посљедњем тренутку избацује лопту у корнер. Гости опаснији у посљедњих неколико минута.

19.30 - Рамић потегао са 18 метара, али лопта одлази високо преко гола Павловића.

19.27 - Кулашин имао добар продор, на крају је пао у шеснаестерцу гостију, али пиштаљка судије Јелића остала је нијема.

19.25 - Покушај Мораитиса атрактивно маказицама, али без правог учинка.

19.20 - Први опаснији напад гостију, Бодул је упутио опасан центаршут, али одбрана Борца добро интервенише.

19.17 - Иза нас је 15-ак минута дербија, Борац полако преузима иницијативу, али осим прилике у осмом минуту још увијек нема већих узбуђења.

19.08 - Сјајна прилика за Борац! По лијевој страни прошао је Субић, вратио лопту на петерац, а ударац Мораитиса одлази поред гола.

19.05 - Првих неколико минута пролази без узбуђења, почетно испитивање снага. Трибине Градског стадиона испуњено су и више него добро, имаће Борац велику подршку навијача у овом мечу.

19.00 - Почео је дуел у Бањалуци.

18.50 - Познати су и састави за овај дуел тренери Немања Миљановић и Горан Саблић одредили су почетних 11.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Ћорић, Бегић, Молс, Војновић, Субић, Врањеш, Кулашин, Мораитис, Закарић.

САРАЈЕВО: Диздаревић, Пидро, Оремуш, Ђокановић, Бодул, Рамић, Курдић, Дуповац, Трако, Капић, Кобиљар.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Велико ривалство влада између ова два клуба, а вечерашњи дуел на Градском стадиону дочекују у одличном расположењу. Борац је славио у Мостару против Вележа у сусрету који је прекинут због упада домаћих навијача на терен (0:3), али и до тог 81. минута "црвено-плави" су имали предност (0:2). С друге стране Сарајево је у градском дербију било боље од Жељезничара.

Сарајево је треће на табели са 17 бодова, док је Борац пети са 13, али Бањалучани имају и утакмицу мање.

Прошле сезоне Борац је освојио шампионску титулу, управо испред Сарајева, док је трофеј у финалу Купа БиХ припао "бордо" тиму, побједом на пенале управо над Борцем.

Овај дуел ће судити Антони Бандић из Груда, помагаће му Сретен Удовичић из Приједора и Александар Смиљанић из Лакташа. Делегат сусрета је Марио Ђуран из Модриче, а контролор Данко Ћавар из Широког Бријега.

У прве двије утакмице овог кола Рудар Приједор је савладао Радник (2:0), док је Тузла сити био бољи од Вележа (2:1).