26/09/2021 |  18:03 ⇒ 18:09 | Аутор: РТС

Звезда убједљива против Новог Пазара

Фудбалери Црвене звезде савладали су у гостима екипу Новог Пазара са 4:0 у мечу 11. кола Линглонг Суперлиге Србије.
Црвена звезда - Фото: РТС
Црвена звездаФото: РТС

Иако у комбинованом саставу, црвено-бијели су били веома расположени на гостовању у Новом Пазару.

Изабраници Дејана Станковића ријешили су питање побједника у уводних 20 минута сусрета, када су постигли чак три гола.

Голове су дали Драговић у другом минуту, затим Катаи у 14. минуту, те Секу Саного у 20. минуту сусрета.

До краја првог полувремена резултат се није мијењао, упркос узбуђењима пред оба гола.

На почетку другог полувремена, Нови Пазар је имао нешто више лопту у ногама, али није успио да то искористи како би створио шансу или узбуђење пред голом Поповића.

Занимљив детаљ одвио се у 65. минуту. Фалко је упослио Дионија, а овај стигао до лопте прије голмана Новог Пазара, који је уклизао и направио пенал.

Француски нападач је узео лопту како би извео пенал, али га је Вујанац прочитао и одбранио му једанаестерац.

Ипак, захваљујући ВАР технологији, утврђено је да је голман домаћих са обје ноге напустио гол линију приликом пенала, па је најстрожа казна поновљена.

Диони је из другог пута успио да савлада Вујанца и повећа предност Звезде на 4:0 у 68. минуту.

До краја меча виђено је још неколико шанси и узбуђења пред голом Вујанца, који се у финишу и повредио, али резултат се није мијењао.