08/10/2021 |  19:39 | Аутор: РТРС

Рукометаши Борца савладали Искру из Бугојна

Рукометаши Борца побиједили су Искру 40:30, у Бањалуци, у првој утакмици петог кола Премијер лиге БиХ.
РК Борац - Фото: РТРС
РК БорацФото: РТРС

Борац је боље отворио утакмицу, повео са 5:0, а након 30 минута игре Бањалучани су водили са осам голова вишка, било је (22:14), а ово је уједно била и најубједљивија предност коју су изабраници МИрка Микића направили у првом дијелу.

Борац у 40. минути први пут има двоцифрену предност од 10 голова – 28:18 коју је сачувао до краја меча.

Најефикаснији у дресу Борца био је Александар Милићевић са осам голова, два мање додао је Владо Драганић, код Искре је бољи био Јован Тодоровић такође са осам погодака.

Борац је уписао трећи тријумф у исто толико одиграних утакмица, док је Искра доживјела други пораз у три одиграна меча.

У осталим мечевима Премијер лиге добојска Слога сутра гостује Извиђачу, док ће Леотар дочекати Кривају.