10/10/2021 |  20:31 | Аутор: РТРС

Исланд бољи од Србије у квалификацијама за ЕП

Женска рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Исланда са 23:21 у мечу другог кола квалификација за Европско првенство.
Рукометашице Србије (Фото: rss.org.rs) -
Рукометашице Србије (Фото: rss.org.rs)

Исланђанке су доказале колико су незгодан ривал, поготово на њиховом терену, а од самог почетка наметнуле су свој ритам игре.

Константно је домаћа селекција била у предности, која је варирала од два до максимална четири гола.

Играло се веома тврдо у првом полувремену, које је завршено са 10:8 за Исланд. Почетком другог дијела Исланд стиче предност од 13:9 и дјеловало је као да ће потпуно преузети контролу утакмице.

Ипак, Србија експресно постиже четири гола и долази до изједначења (13:13). Српска селекција је на моменат успјела и да поведе у другом полувремену, када је било 15:14, али је домаћин брзо успио да врати предност на своју страну.

Исланђанке су поново стекле два гола разлике, које су до краја меча успјешно одбраниле.

Након прва два кола, Србија и Исланд имају половичан учинак у шестој групи квалификација за Европско првенство.

Шведска је једина селекција са максималне двије побједе, док Турска има два пораза.