

Може ли Јокић да "одбрани" МВП круну? (ФОТО/ВИДЕО)
Као главне фаворите истичу Кевина Дурента, Стефа Карија, Леброна Џејмса и Јаниса Адетокумба.
Јокићеве шансе да уђе у изабрано друштво играча који су успјели да двије сезоне у низу буду МВП (у протеклој деценији Јанис Адетокумбо, Стеф Кари и Леброн Џејмс), прокоментарисао је бивши НБА играч Грег Ентони.
Ентони је био 12. пик на драфту 1991, а у НБА је провео 11 година током којих је одиграо више од 100 плеј-оф утакмица за Њујорк Никсе, Ванкувер Гризлисе, Сијетл Суперсониксе, Портланд Трејлблејерсе, Чикаго Булсе и Милвоки Баксе.
Јокић је прошле сезоне наступио на свих 72 меча у регуларном дијелу уз просјек од 26,4 поена, 10,8 скокова и 8,3 асистенција.
Тако је постао тек трећи играч у НБА историји са просјеком од преко 26+8+8 у сезони.
- Има много аргумената да се Јокић окарактерише као најбољи НБА играч. У толико је сегмената не добар, већ доминантан. У свакој утакмици може да буде најбољи кошгетер, асистент, скакач. Он има такав комплет вјештина да може допринјети сјајној хемији у тиму и додатно појачати самопоуздање екипе. То је радио чак и када није било Џамала Мареја. Подизао је тим на виши ниво. Питање је само да ли може да настави тако - рекао је Ентони.
Нова НБА сезона почиње 20. октобра.