12/10/2021 |  10:49 ⇒ 12:41 | Аутор: Агенције

Њемачка се прва из Европе пласирала на СП у Катару

Фудбалска репрезентација Њемачке прва је европска селекција која је изборила пласман на Свјетско првенство у Катару наредне године и то након убједљиве побједе против Сјеверне Македоније у гостима са 4:0.
Томас Милер (Фото: epa/Arne Dedert) -
Томас Милер (Фото: epa/Arne Dedert)

Нијемци су у Сјеверној Македонији током свих 90 минута били бољи тим од домаћина, а до тријуфма су дошли тек у другом полувремену гдје су, након првог гола, у потпуности преузели контролу над лоптом и до краја дотукли свог ривала.

Прво је Хаверц погодио за 1:0 након лијепе акције и асистенције Милера, да би други гол дао Вернер.

Вернер у 73. минуту постиже свој други, а за Њемачку трећи погодак, да би коначних 4:0 поставио Мусиала, чиме је постао други најмлађи стријелац у историји ове репрезентације.

Након осам одиграних утакмица, Њемачка је прва у својој групи са 21 бодом, осам више од Румуније која је друга и два кола прије краја, постала прва европска репрезентација која је остварила пласман на смотру најбољих.