18/10/2021 |  10:04 ⇒ 12:45 | Аутор: РТРС

АБА лига: Звезда савладала Цедевита Олимпију (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Цедевита Олимпије резултатом 79:64 у дербију четвртог кола АБА лиге. Звезда је тако уписала трећу побједу у регионалном такмичењу.
АБА лига - Фото: РТРС
АБА лигаФото: РТРС

Од -16 до +15 на крају меча.

Звезда је успјела да направи велики преокрет у мечу са Цедевита Олимпијом.

Бољи ривал у првој четвртини била је словеначка екипа, која је у два наврата имала и двоцифрену предност.

Гости су и на почетку друге дионице увећавали вођство, а највеће је било 35:19.

Звезди је припао други дио друге четвртине, па је у самом финишу дошла и до предности од 40:39 са којом се отишло на одмор.

Већи дио треће четвртине предност је била на страни гостију, али је Звезда у завршници успјела да задржи минималну предност.

Како је вријеме одмицало, отпор Цедевита Олимпије је слабио, што је Звезда знала да користи и да преломи меч у своју корист.

У самом финишу, домаћин је потпуно преузео конце утакмице у своје руке, и меч завршио са 15 поена предности.

Најефикаснији у домаћем тиму били су су Лука Митровић и Остин Холинс са по 13 поена.

Митровић је у побједи забиљежио и пет скокова.

У екипи из Љубљане најефикаснији је био Јака Блажич са 16 поена и пет скокова, док је Мелвин Ејџим уписао 13 поена и четири скока.