21/10/2021 |  07:18 ⇒ 08:41 | Аутор: РТС

Јокић дабл-даблом и побједом започео одбрану МВП признања (ВИДЕО)

Српски кошаркаш Никола Јокић имао је дабл-дабл учинак од 27 поена и 13 скокова у свом првом наступу у новој сезони НБА лиге. Денвер је на гостовању у Аризони савладао Финикс са 110:98.

Веома добро тимско издање Денвера на старту нове НБА сезоне, којим су савладали прошлогодишњег финалисту шампионата.

Нагетси су контролисали резултат и ток меча већим његовим током, те заслужено дошли до прве побједе.

Денвер је након првих 12 минута имао предност од шест поена, Финикс је потом "експлодирао" у другој четвртини коју су добили са 38:25.

Одговор Денвера услиједио је у трећој дионици, која припада гостима са 34:24, да би Денвер у посљедњој четвртини дошао до двоцифрене предности.

Денвер је одлично искористио празан ход Санса, па су без већих проблема одбранили ту предност и привели меч крају.

Српски кошаркаш Никола Јокић на паркету је провео скоро 35 минута, у којима је остварио дабл-дабл учинак.

Прошлосезонски МВП такмичења постигао је 27 поена, ухватио 13 скокова, удијелио двије асистенције, украо двије, а изгубио три лопте, уз проценат шута од 59 одсто из игре.

Поред српског центра, Денвер су до побједе водили још и Бартон који је убацио 20 поена, Портер јуниор који је меч завршио са 15 и Грин који је додао 13 понеа.

Најефикаснији у редовима Финикса били су Бриџис са 16, Пол и Ејтон са по 15 и Букер са 12 понеа.