22/10/2021 |  21:03 ⇒ 21:06 | Аутор: РТС

Звезда немоћна, Алба славила у "Пиониру"

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у дворани "Александар Николић" од берлинске Албе са 78:63 у мечу петог кола Евролиге.
Црвена звезда-Алба -
Црвена звезда-Алба

Изабраници Дејана Радоњића везују други пораз у елитном европском кошаркашком такмичењу.

Након пораза у Москви од ЦСКА, овога пута Звезда је поражена у Београду од Албе.

Њемачка екипа, сада већ традиционално, прави велике проблеме црвено-бијелима, пошто их побјеђују шести пут заредом.

Звезда је солидно ушла у меч, успјела да дође до пар лакших поена, а на другој страни потпуно лимитира ривала.

Веома тврдо играло се у првој четвртини и обје екипе нису имале лака рјешења за постизање кошева.

Након првих 10 минута утакмице, резултат је био 12:10 за Албу.

Гости из Њемачке у другу четвртину улазе знатно боље. Звезда је имала огромне муке у нападу, док је са друге стране Алба успјела да погоди пар шутева са дистанце.

Незадовољни судијским одлукама, кошаркаши Црвене звезде направили су много грешака, добили и двије техничке, што Алба користи да стекне максималних 28:12.

Вођени одличном подршком са трибина, црвено-бијели успјели су да направе серију 8:0 и резултатски се врате у меч.

Ипак, Алба је била сконцентрисанија у финишу првог полувремена и на паузу отишла са 13 поена предности.

У другом дијелу меча, гости су веома искусно чували предност, користили сваку грешку и сваки "поклон" тима Дејана Радоњића.

Успјела је Звезда у пар наврата да спусти разлику на једноцифрен број, али би Алба преко Зусмана или Лоа налазила рјешења у нападу и враћала двоцифрену разлику.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Ло са 17, Сикма и Зусман са по 11 и Блат са 10 поена.

У редовима Црвене звезде истакли су се Кузмић са 16, Волтерс са 13, Митровић са 11 и Холинс са 10 поена.

Након пет одиграних утакмица у овогодишњем издању Евролиге, Црвена звезда и Алба имају учинак од двије побједе и три пораза.

У наредном колу српска екипа гостује код Монака 26. октобра, док Алба истог дана игра у Грчкој против Олимпијакоса.