23/10/2021 |  20:12 ⇒ 21:03 | Аутор: РТРС

Рукометашице Борца поражене и у реваншу од Словакиња (ВИДЕО)

Рукометашице Борца поражене су и у другој утакмици ЕХФ Европа Купа. Боље од њих у Бањалуци биле су рукометашице Дунајске Стреде са 24:17.
ЖРК Борац - Фото: Screenshot
ЖРК БорацФото: Screenshot

Одлично прво полувријеме одиграле су Бањалучанке. Иако су гошће већ на почетку имале предност од два гола, рукометашице Борца се нису предавале и серијом од 3:0 у 13. минуту долазе до предности од 5:4. Имале су прилику да оду и на плус 2 али неколико напада нису успјеле да реализују, што су Словакиње искористиле и до краја првог полувремена преокренуле резултат на 9:8.

И то је био максимум Борца. Друго полувријеме припало је Дунајској Стреди. Гошће у 42 минуту одлазе на +6, а само шест минута касније и на максималних +9. Све што је домаћин до краја успио је да смањи предност на седам разлике за коначних 24:17 за Дунајску Стреду.

Најбољи појединац меча била је рукометашица Дунајске Стреде, Беатрикс Ело са седам голова. Код домаћина, по четири гола постигле су Анђела Стојановић и Сара Мајкић, док је седам одбрана уписала голман Драгана Вукосављевић.