24/10/2021 |  07:48 ⇒ 07:59 | Аутор: Б92

Пораз Атланте, Богдановић скроман (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланта Хокса поражени су на гостовању код Кливленд Кавалирса – 101:95.
Богдан Богдановић (фото: Brandon Dill) -
Богдан Богдановић (фото: Brandon Dill)

Ово је била друга утакмица у сезони за "јастребове" и први неуспјех.

Кливленд, рачунајући и прошлу сезону, не може да се похвали добрим учинком на свом терену (једна побједа на посљедњих 11 мечева), али су сада успјели да славе.

Богдан Богдановић је на терену провео 27 минута и није се баш прославио. Додуше, није много ни шутирао ка кошу ривала.

Дуел је завршио са пет поена, два скока, те исто толико асистенција, уз шут из игре 2/7. Погодио је само једну тројку из три покушаја, а на линију слободних бацања није излазио.

Најефикаснији од његових саиграча био је Треј Јанг са 24 поена и седам асистенција, али прва звезда Хокса је ка кошу противника шутирала чак 29 пута, рачунајући и пенале.

Двоцифрену код Атланте били су још Редиш са 19, Хантер са 12, односно Капела са 10 поена (+ 14 скокова).

Најбољи у редовима Кливленда били су Рики Рубио са 23 поена, осам асистенција и шест скокова, односно Иван Мобли са 17 поена и 11 ухваћених лопти.

Атланта је током читавог првог полувремена имала вођство, које је ишло до +15.

Ипак, Кливленд је у другом дијелу меча узвратио истом мјером, те у посљедњој четвртини релативно рутински завршио посао.

Хокси наредни меч играју против Пистонса у уторак.