24/10/2021 |  16:21 | Аутор: Б92

ФМП добио још један српски дерби

Кошаркаши ФМП славили су против Меге као гости са 89:82 у сусрету 5. кола АБА лиге.
ФМП - Фото: РТС
ФМПФото: РТС

Екипа из Железника је тако добила још један српски дерби у регионалном такмичењу пошто су прошле недјеље славили против екипе Борца.

У првој четвртини било је неизвјесно, Мега је ту дионицу добила поеном разлике (22:21), али је на полувремену ФМП имао предност, 48:38.

Успјела је Мега да у четири наврата у трећој четвртини стигне до изједначења, али је ФМП додао гас у посљедњих десет минута и стигао до побједе.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Брајс Џонс са 24 поена, Гарет Невелс је постигао 17, а Данило Тасић 15 поена.

У тиму Меге, Дајшон Смит је постигао 17 поена. Матковић и Казалон су дали по 13, а Никола Јовић и Александер Балцеровски по 12.