

Делегација Мађарске у званичној посјети Бањалуци (ФОТО/ВИДЕО)

Добродошлицу су има пожељели српски члан Предсједништва БиХ и предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић.
Ријеч је о узвратној посјети, с обзиром на то да су недавно Додик и предсједница Српске Жељка Цвијановић, били у посјети Будимпешти.
У току је састанак и радни ручак делегације Мађарске коју предводи предсједник Владе, Виктор Орбан са делегацијом Српске коју предводи српски члан Предсједништва БиХ, Милорад Додик.
Према Додиковим ријечима, на састанку ће разговарати о политичким, али и економским темама. У фокусу ће бити јачање привредне сарадње.
Поводом доласка делегације из Мађарске, за сва моторна возила на дионици од Аеродрома Маховљани, преко Лакташа и Клашница до Гламочана, биће забрањен саобраћај од 13 до 14 часова, односно у времену повратка штићене личности.
До 15 часова, на поменутој траси биће забрањен саобраћај за теретна возила преко 7.5 тона укупне масе и превоз експлозивних материја на територији општине Лакташи.
Такође, на подручју Лакташа у наведеним терминима биће забрањена и употреба дроновa.