24/11/2021 |  08:10 ⇒ 08:53 | Аутор: РТС

Денвер посрће без Јокића, пети пораз у низу (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвера поражени су од Портланда са 119:100 на гостовању и нанизали трећи пораз откако је Никола Јокић ван терена због повреде, а укупно пети у низу.
Портланд - Денвер (фото: Steve Dipaola, The Associated Press) -
Портланд - Денвер (фото: Steve Dipaola, The Associated Press)

Тим Денвера је успијевао да пружи равноправан отпор домаћинима само током првог полувремена и чак повели при крају друге четвртине са 49:48, али су онда Лилард и Мекалум на другој страни преузели иницијативу и више није било недоумице о исходу меча.

Најефикаснији у тиму побједника Си Џеј Меколум је постигао 32 поена уз по 3 скока и асистенције и био најефикаснији играч меча а пратио га је Лилард са 25 поена погодивши пет тројки из осам покушаја.

У пораженом Денверу најефикаснији је био са 24 постигнута поена.

Кошаркаши Њојорка надиграли су ЛА Лејкерсе са 109:100 упркос одличној игри Расела Вестбрука који је меч завршио са троструким двоцифреним учинком.

У првој синоћ одиграној утакмици Мајами је на гостовању био бољи од Детроита са 100:92.