05/12/2021 |  15:43 ⇒ 15:43 | Аутор: Б92

Звезда стигла Партизан на врху табеле

Фудбалери Црвене звезде славили су против Напретка у Крушевцу 2:0 у мечу 19. кола Суперлиге.
Звезда - Напредак  (Фото:: FK Crvena zvezda) -
Звезда - Напредак (Фото:: FK Crvena zvezda)

Већ у петом минуту београдски тим је повео преко Милана Родића.

Корнер је извео Катаи, а лопту је са прве стативе пребацио Страхиња Ераковић. На правом мјесту се нашао Родић и довео свој тим у предност.

Успоставила је Звезда контролу над током меча и добар дио првог полувремена се противник мучио да пређе половину.

Могла је и да дуплира предност, али Бен је пропустио одличну шансу. Није познато да ли је због тога остао у свлачионици на полувремену.

Оно што није могао репрезентативац Коморских острва успјело је Катаиу пред крај првог полувремена.

Сјајно га је проиграо Његош Петровић, а Катаи је "боцнуо" лопту преко голмана домаће екипе за 2:0.

Други дио игре је донио велика узбуђења. Макар почетни део.

Нарочито се истакла статива коју је Ђуричковић погодио. У наставку акције лопта се одбила до Марка Бачанина који је постигао гол. Ипак, исти је након консултација са ВАР-ом поништен.

То као да је угасило и послљдњу наду кој играча Напретка који у наставку нису ни изблиза били толико опасни.

Тим Дејана Станковића се са овом побједом изједначио са Партизаном на врху који има утакмицу мање.

Црвена звезда у наредном колу игра са Радником, а прије тога их очекује сусрет са Брагом у Лиги Европе. Напредак ће на гостовање Младости у Лучанима.