latinica  ћирилица
05/01/2022 |  18:18 ⇒ 19:59 | Аутор: СРНА

Ковачевић: Санкције неће поколебати ни Додика, ни народ Српске

Савјетник српског члана Предсједништва БиХ за унутрашњу политику Радован Ковачевић истакао је да било какве санкције или мјере те врсте неће ни на који начин поколебати Милорада Додика ни комплетно политичко руководство Републике Српске, као ни народ и грађане Републике Српске да се боре за она права која им је важећи Устав БиХ загарантовао.
Радован Ковачевић - Фото: РТРС
Радован КовачевићФото: РТРС

- То је нешто што може да буде потпуно јасно и у то потпуно могу да вјерују сви који су се одлучили на овакве потезе - рекао је Ковачевић.

Он је за Радио Слободна Европа изјавио да ово није потез који може да допринесе рјешавању политичке кризе у БиХ.

- Уколико бисмо били крајње искрени, онда можемо да кажемо да они који су омогућили и који су радили све да БиХ буде оваква и буде потпуно несређена, који су све вријеме рушили уставни поредак који су иначе они изградили и направили у Дејтону, они сада повлаче овакве потезе не би ли на неки начин заштитили све што су у међувремену разградили - оцијенио је Ковачевић.

Он је указао да санкције дефинитивно неће ријешити проблеме, те да проблеме у БиХ може ријешити само политички договор носилаца суверенитета у БиХ, а то су првенствено два равноправна ентитета и три равноправна конститутивна народа у БиХ.

- Све док не дође до договора тих, кључних унутрашњих политичких елемената, неће доћи до рјешења политичке кризе у БиХ - поручио је Ковачевић.