Вишковић позвао на окупљање, слогу, љубав и заједништво (ФОТО)

Традиционално налагање бадњака уочи најрадоснијег хришћанског празника окупило је велики број вјерника.
Топлота пламена и вјера у Христа угријали су Милићане који су дошли да у миру и љубави дочекају Божић.
Налагању бадњака претходио је опход око цркве, а свештеник Љубиша Вујичић пожелио је вјерницима да Божић дочекају у миру и благостању.
- Ја бих желио да нам Господ да се обожимо, умножимо и да буде што више дјечице и да буде што више колијевки у Републици Српској. Да нам се роди што више дјеце и да нам Господ да да та дјеца буде наши достојни замјеници - изјавио је свештеник Љубиша Вујичић.
Христово Рођење доноси нови живот, љубав, слогу и радост, управо то желим и свим православцима и грађанима у Републици Српској, поручио је премијер Српске.
- Да имамо што више љубави, што више разумијевања, што више слоге, јер у ова тешка времена то нам је заиста неопходно. Да сачувамо наше људе, да сачувамо православље, да сачувамо наш народ на нашим огњиштима јер свједоци сте да и на наше најрадосније празнике имате оне који желе да на неки начин нанесу штету Републици Српској - изјавио је Вишковић.
Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић присуствовао освештању и налагању бадњака испред Храма Светог оца Николаја у Милићима. https://t.co/l1ifQK3DQu pic.twitter.com/ChnB1TjWf5
— Влада Републике Српске (@Vlada_Srpske) January 6, 2022
Бадњак се ложи са посебним поштовањем и моли се за здравље, срећу и мир.
Милићани су пожељели баш то, али и да 2022. буде успјешнија од претходне године.
