20/01/2022 |  19:06 ⇒ 19:06 | Аутор: Агенције

АБА лига: Мега шокирала Партизан

Кошаркаши Партизана поражени су од Меге резултатом 93:90 у одложеном мечу 13. кола АБА лиге.

По четвртинама је било: 22:26, 24:29, 19:19, 25:19.

Меч који је требао бити одигран 27. децембра, одложен је тада због проблема играча и чланова стручног штаба Меге са вирусом корона.

Свега 42 сата након завршетка утакмице против Хамбурга, кошаркаши Партизана дочекали су екипу Меге на паркету хале "Александар Николић" и уписали пораз.

Партизан је генерално добро почео утакмицу, али се одмах видјело да фали продуктивности када је Матијас Лесор убацио 10 од првих 11 поена.

Тај један преостали поен било је дјело Зека Ледеја са линије за слободна бацања, док је Мега најавила одлично шутерско вече преко Вујића и Руженцева.

Мучио се Партизан, Мега је играла све боље и боље како је време одмицало и на полувремену су имали вођство резултатом 26:22.

Друга четвртина је почела поенима Рудана, потом следи серија Партизана од 7:0, али до краја полувремена нису наставили да играју у истом ритму и биљежили промашаје и изгубљене лопте.

Јовић је имао лимитиране минуте у Меги, па је на свежину извлачио фаулове и имао неке фантастичне потезе, тако да и не чуди што је Мега на полувремену водила резултатом 55:46.

Партизан сада има 13 побједа и три пораза, док је Мега на половичном учинку, 7-7.