26/01/2022 |  11:24 | Аутор: РТРС

ЕП у рукомету: Расплет пред полуфинале

Завршена је друга фаза такмичења на Европском првенству у групи 2. Пласман у полуфинале обезбиједиле су репрезентације Шпаније и Шведске. Данас ћемо добити расплет у групи 1.
Рукомет - Фото: РТРС
РукометФото: РТРС

Рукометаши Шведске савладали су Норвешку резултатом 24:23 послије велике драме у вјероватно најбољој утакмици досадашњег дијела турнира.

Швеђани су дошли до четврте побједе послије много муке и велике драме, захваљујући седмерцу који је у гол претворио млади Валтер Хринц у 60. минуту утакмице.

Норвежани су имали заостатак од 4 гола на пет минута прије краја, али им то није било довољно да се избјегне сензационалан пораз.

Рукометаши Шведске су захваљујући Годфридсону и Ванеу успјели да направе велику серију и да славе у посљедњим моментима из седмерца.

На овај начин је Шведска отишла даље, а Норвешка је елиминисана са Европског првенства.

Прво мјесто у групи 2 припало је Шпанији.

Данас су на програму посљедњи мечеви у групи један.

Данска са осам бодова већ је осигурала полуфинале, а вечерас игра против Француске, којој ће бити довољан и реми да прође међу четири најбоља тима.