

Предат одговор Aлијансе амбасадору Tоковинину
- Одговор НАТО предат је руском амбасадору у Бриселу - наводи се у саопштењу.
Нешто раније је амерички амбасадор у Москви Џон Саливен предао писани одговор Вашингтона на нацрт руског споразума о безбједносним гаранцијама на састанку са замјеником шефа руске дипломатије Александром Грушком.
Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров рекао је раније у обраћању државној Думи да Русија неће објављивати амерички одговор на безбједносне гаранције, али ће објавити опште значење одговора.
Средином децембра прошле године, руско Министарство спољних послова објавило је нацрт споразума о безбједносним гаранцијама адресиране на САД и НАТО у којима се наводи да се Алијанса неће ширити на исток, да неће у чланство примити Украјину и да ће ограничити распоређивање офанзивног оружја, укључујући нуклеарно.