28/01/2022 |  18:49 | Аутор: Б92

Норвешка растужила Исланд за визу за СП

Рукометаши Норвешке послије продужетака побиједили су Исланд 34:33 (16:12) за пето мјесто на Европском првенству.
Норвешка-Словенија (Фото: Bildbyrån) -
Норвешка-Словенија (Фото: Bildbyrån)

Није могло без драме у скандинавском дербију, одлученом уз звук сирене у другом продужетку.

Тада је Харалд Рајнканд скочио са око девет метара и послао лопту у мрежу, која значи и директну визу за Свјетско првенство.

Исланд има за чиме да жали, највише за нестварном завршницом у регуларном дијелу.

Губили су "рибари" скоро ћитав сусрет, четири разлике на полувремену, а онда и у 40. минуту, да би се вратили у самом финишу.

Врхунац драме био је када су Норвежани у посљедњи напад прије краја регуларног дијела кренули без голмана, али су изгубили лопту и гол је био празан.

Са цијелог терена је покушао Емар Јонсон, али је промашио и постао трагичар.

У додатном времену Исланд је чак преокренуо, први пут још од старта, али није издржао до краја и Норвешка је славила.

"Викинге" је предводио Сандер Сагосен са осам голова, шест је дао Рајнкинг, а по пет Кристијан О'Саливен и Томас Солстад.

Исланђанима није помогао ни сјајни Омар Магнусон са 10 голова, Јанус Смарас је дао осам и држао екипу у продужецима, а Јонсон шест.