Принц Филип и принцеза Даница положили вијенце на споменик Чуркину (ФОТО)

- Данас смо у Источном Сарајеву, заједно са српским чланом Председништва БиХ Милорадом Додиком присуствовали обиљежавању Дана дипломата Русије. Положили смо вијенце код споменика Виталију Чуркину, преминулом руском амбасадору у УН-у - написао је принц Филип на Твитеру.
Додао је да "амбасадору Чуркину, виртоузу свјетске дипломатије, дугујемо захвалност јер је спријечио усвајање британске резолуције о Сребреници у СавЈету безбедности УН, којом се хтјело српски народ окарактерисати као геноцидан".
- Вјечна му слава и хвала - написао је принц Филип.
Данас смо у Источном Сарајеву, заједно са Српским чланом Председништва БиХ г-дином Милорадом Додиком присуствовали обележавању Дана дипломата Русије. Положили смо венце код споменика Виталију Чуркину, преминулом руском амбасадору у УН-у.
— Филип Карађорђевић (@PrincFilip1) February 10, 2022
1/2 pic.twitter.com/ATb3qcdNtV
Вијенце на споменик Чуркину положили су и амбасадор Русије у БиХ Игор Калабухов, градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић и начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић.
