latinica  ћирилица
15/03/2022 |  15:36 ⇒ 22:51 | Аутор: СРНА

Цвијановић: Институције Српске спремне да подрже спорт (ВИДЕО)

Предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић изјавила је данас да су институције Републике Српске опредијељене да, и мимо редовно планиране подршке, одређеним средствима помогну спорт у Републици Српској.
Жељка Цвијановић - Фото: СРНА
Жељка ЦвијановићФото: СРНА

Након пријема у Палати Републике у Бањалуци за полуфиналисте кошаркашког Купа Републике Српске у мушкој и женској категорији, Цвијановић је рекла новинарима да су времена тешка и да се за спорт у Републици Српској не издваја онолико колико је неопходно.

- Трудимо се да кроз различите интервенције, осим Владе и ресорног министарства, и сама учествујем у подршци - рекла је Цвијановић истичући да је поносна на ово покровитељство и на све резултате које постижу спортисти Републике Српске.

Цвијановић је позвала све нивое власти - локалне заједнице, Владу Републике Српске и грађане да више пажње обрате на спорт и колико је важно да се одњегују генерације спортиста у Републици Српској.

Она је рекла да подршка и поштовање институција треба да иде према свима онима који су учесници у спорту и спортским дешавањима на такмичењима, без обзира какви су резултати.

- Моја подршка увијек иде и према људима који се баве спортом на други начин, а то су спортски радници који доприносе да клубови функционишу и трају, који су посвећени, који окупљају наше младе таленте да би спортски живот могао да се одвија неометано - навела је Цвијановић.

Предсједник Кошаркашког савеза Републике Српске Александар Ђурђевић изразио је захвалност Цвијановићевој на пријему и на подршци коју годинама уназад пружа Кошаркашком савезу и свим клубовима.

Он је рекао да је ове године предсједник Републике Српске покровитље финалних турнира купа, и мушких и женских.

- Уз фудбал, кошарка је број један спорт у Републици Српској и Србији. Драго ми је да институције Републике Српске препознају наш рад и да нам на овај начин пружају подршку, да нас угости предсједник Републике Српске те да у формалном и нефорналном разговору размијенимо мишљења и одређена искуства - истакао је Ђурђевић.

Он је у име Кошаркашког савеза Републике Српске предсједнику Републике Српске уручио захвалницу.