17/03/2022 | 16:07 ⇒ 21:54 | Аутор: РТРС
Влада Српске лидер у провођењу реформе јавних предузећа
Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је данас, путем видео линка, са представницима Свјетске банке, поводом активности на пројекту реформе јавних предузећа у Републици Српској.

Вишковић и представници Свјетске банке (Фото: Влада Српске)
У саопштењу Бирао Владе Републике Српске за односе с јавношћу наводи се да су представници Свјетске банке истакли да је Влада Српске показала лидерство у провођењу реформе јавних предузећа БиХ, те најавили да ће и у будућности снажно подржавати ове активности.
На састанку су сумиране досадашње активности у провођењу ове реформе, која се одвија уз асистенцију Свјетске банке, те прецизирани даљи кораци, у контексту успостављања будуће централне јединице за надзор над управљањем јавних предузећа у Републици Српској.
Вишковић је захвалио Свјетској банци на подршци овом пројекту, истакавши да ће Влада остати истрајна у провођењу реформе јавних предузећа, с циљем јачања њихове контроле и ефикасности у пословању.
