

Обућари у добром положају, Нијемци и Французи траже да им шију војну обићу

Ћорић је рекао да су у најтежој позицији привредници из металске и електроиндустрије, јер не могу да набаве репроматеријал.
- Имамо проблема и код предузећа која прерађују челик и праве челичне конструкције, јер она сада нису у позицији ни да добију понуду за челик. Једноставно су обустављене испоруке репроматеријала - рекао је Ћорић за Глас Српске.
С друге стране, додао је, фирме из Њемачке и Француске опсједају оне који производе намјенску обућу за војску и полицију да би правили обућу за њихову земљу.
Он је истакао да су дешавања у Украјини знатно утицала на европску економију, прије свега Њемачку која је важан спољнотрговински партнер Републике Српске.
Ћорић је истакао да ће Влада пратити сва дешавања са Привредном комором Републике Српске, а сматра и да ће Компензациони фонд остати и даље у функцији и да ће новца бити више него претходне године јер ће се раст цијена одразити на приходе и буџете у локалним заједницама и републичкој каси.
Ћорић је за Независне новине рекао и да је криза у ауто-индустрији из прошле године настављена у овој, а погоршале су се наруџбе за репроматеријал откако је почео сукоб у Украјини.
- То ће вјероватно утицати и на производњу аутомобила у земљама које су највећи произвођачи и то ће условити поскупљења, прије свега половиних аутомобила јер се они највише увозе у БиХ и Републику Српску -ПРед навео је Ћорић.
Према његовим ријечима, постоје информације да има довољно половних аутомобила на лагеру у Њемачкој, одакле се највише увозе, али су цијене драстично веће.