10/05/2022 |  14:00 | Аутор: Б92

Скандал у Њемачкој - одговарао им резултат па се додавали 12 минута (ВИДЕО)

Бизарна ситуација која квари репутацију фудбала долази нам из земље која је ријетко тема спортских контроверзи - Њемачке.
ФСВ Франкфурт - Елверсберг (фото: youtube.com / KICK TV - Echter Fußball - Amateurfußball) -

У питању је меч четврте лиге између ФСВ Франкфурта и Елверсберга. У посљедњих 12 минута утакмице, при резултату 1:1, нико није нападао јер је резултат одговарао и једнима и другима.

Елверсбергу је тај резултат значио промоцију у трећу лигу, а Франкфурту опстанак у четвртој. Дефанзивци Елверсберга чували су лопту посљедњих 12 минута, а супарници их нису нападали.

Одмах након посљедњег судијског звиждука играчи обје екипе су заједно прославили реми.

Франкфурт је осигурао останак јер има три бода више од конкуренције и за 14 погодака бољу гол-разлику, а Елверсберг је осигурао титулу у четвртој лиги.

- Они нису хтјели да нападну, а ми им нисмо хтјели да узмемо лопту. Мени је то разумљиво. И друге двије екипе би учиниле исто на нашем мјесту - правдао се након меча спортски директор Франкфурта Томас Брендел.