

Ивковић под опрезом уочи гостовања Борца у Тузли

Борац ће утакмицом у Тузли имати прилику да и математички осигура пласман у Европу.
Тренер клуба из Платонове Томислав Ивковић наводи да је пред његовом екипом тежак задатак против Слободе, којој сваки бод може значити и опстанак у М:тел Премијер лиги БиХ.
- Сада нас чека још тежа утакмица него са Широким, против екипе која се бори за голи живот. Такве утакмице, против таквих екипа искључиво одлучује карактер, борбеност, агресивност, воља и жеља. Уколико то не будемо имали у тој утакмици немамо шта тражити. Зато сам играчима говорио и припремао их и прије утакмице са Широким. Рекао сам им да нема лаганих утакмица, а ова је на једном другом нивоу против противника који је специфичан. Морамо бити на највишем нивоу да одиграмо можда и најбољу и најквалитетнију утакмицу до сада и једино на тај начин можемо освојити бодове у Тузли - рекао је Ивковић.
Фудбалер Борца Давид Чавић истиче да ће његова екипа у Тузли тражити "цијели плијен".
- Након неријешеног резултата у прошлом колу, идемо у Тузлу код увијек незгодне Слободе, поготово сада када им треба сваки бод. Ми ћемо ићи на сва три бода и да математички осигурамо наш почетни циљ – Европу. Мислим да требамо прије свега психички, а онда и физички, да издржимо ове утакмице до краја и да завршимо сезону на најбољи могући начин - навео је Чавић.
Уочи 31. кола М:тел Премијер лиге БиХ Борац заузима трећу позицију на табели са 50, док је Слобода десета са 29 бодова.