18/05/2022 |  07:47 ⇒ 12:33 | Аутор: РТС

Мајами повео против Бостона у финалу послије преокрета (ВИДЕО)

Кошаркаши Мајамија надиграли су Бостон са 118:107 на свом терену у првом мечу финалне серије Источне конференције. Иако су гости повели на старту меча, домаћини су успјели у трећој четвртини да начине преокрет и потом дођу до коначне побједе.
Мајами - Бостон (Фото: EPA-EFE/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT) -
Мајами - Бостон (Фото: EPA-EFE/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT)

Иако су им недостајали Ал Хорфорд и Маркус Смарт тим Бостона је одлично ушао у меч и предвођен Џејсоомн Тејтумом добио прве две четвртине, па се учинило да ће изненадити Мајами.

Домаћини на почетку другог полувремена успјевају да начине преокрет и практично преломе утакмицу јер су серијом погодака начинили двоцифрену предност коју су потом одржавали до сигурне побједе.

У ефикасности их је предводио Џими Батлер који је меч завршио са чак 41 постигнутим поеном уз 9 скокова и 5 асистенција, а пратили су га Тајлер Хиро са 18 и Гејб Винсент са 17 поена.

У пораженом тиму Бостона Џејсон Тејтум је поново био најефикаснији са 29 поена, а Џејлен Браун је имао двоструки двоцифрен учинак са 24 поена и 10 скокова, али им је све то било од слабе користи.