

Промотивни лет Хургада-Бањалука-Хургада: Путници са бањалучког Аеродрома одлетјели за Египат (ФОТО/ВИДЕО)

Претходно је авион дочекан из Египта, а летјеће два пута седмично, уторком и петком, на релацији Хургада-Бањалука-Хургада.
Генерални директор Аеродрома Бањалука Милан Рачић јутрос је рекао да први лет компаније "Ер-Каиро", који је данас стигао у Бањалуку представља значајан моменат за ову компанију, али и Републику Српску, те нови корак у развоју авио-саобраћај у Српској.
Рачић додаје да се очекују још најмање двије нове дестинације.
Министар трговине и туризма Републике Српске Сузана Гашић истакла је да ће ресорно министарство уложити све напоре да се у наредном периоду успостави још сличних линија.
Прве путнике испратио је и амбасадор Египта у БиХ Јасер Сорур, који је изразио наду да ће путника на овој линији бити све више.
Он је истакао да је туризам један од важнијих сектора који утиче на привредни и економски развој земље, те којем треба посветити пажњу у наредном период.