

Перишић: НАТО спрема замку Србији и Српској

Перишић је на данашњој трибини "Србија и Српска у позадини глобалног сукоба у Украјини" рекао да процјењује да ће Србима, односно Србији и Републици Српској бити понуђен улазак у мини-интеграције у региону и у НАТО, будући да је евидентно да од учлањења земаља западног Балкана у ЕУ нема ништа.
Према његовим ријечима, Србија ће добити понуду да уђе у НАТО по моделу Бугарске из Другог свјетског рата, када је та држава била на страни Хитлерове коалиције, али је све вријеме, изузимајући дан када је Црвена армија ушла у Бугарску, задржала дипломатске односе са Совјетским Савезом.
Перишић је навео да ће тако и Србији бити понуђено да уђе у НАТО, а да истовремено задржи дипломатске и друге односе са Русијом.
- Позив у НАТО и мини-интеграције су две замке које ће нам бити нуђене да би се одржавао хаос на Балкану - указао је Перишић.
Перишић каже да НАТО под руководством САД те замке Србима припрема због одржавања хаоса на Балкану, којем доприноси и данашња најава Велике Британије да ће повећати своје присуство у БиХ.
Одржавање хаоса на Балкану, како је објаснио Перишић, повезано је са позицијом САД, заправо покушајем Америке да обнови своју хегемонију у свијету из униполарног периода, коју је имала до 2008. године.
- САД немају другог избора него да изазивају више мини-хаоса на разним неуралгичним тачкама планете, међу којима су БиХ и Косово и Метохија. Изазивајући хаос као главну стратегију супротстављања Русији и Кини, они су и ангажовали самозванца Кристијана Шмита да делује у правцу смењивања политичара из Републике Српске, а да заузврат понуде Српској да попусти по питању чланства БиХ у НАТО - рекао је Перишић.
Перишић је навео да они очекују да ће успјети у томе, уз обећање да нико неће бити искључиван из политичке сфере и избора ове године ако Српска уђе у НАТО.
- То су те замке наше неутралности и у Београду и у Бањалуци, али на њих не смемо да наседнемо, јер у другом или трећем кораку, ако бисмо насели, ми бисмо престали да постојимо - оцијенио је Перишић.
Он је указао да зато Београд и Бањалука неутралност у овом рату морају да разумију као политичку неутралност и да је сачувају.
- Ако би се Срби, односно Србија и Српска, сврстали на страну Запада, постали би страна у сукобу и дошло би до раскола у српском народу, односно до расцепа између већине народа и елите која га води. Тај раскол би ишао у правцу демонстрација и разних облика протеста. То би, у сваком случају, значило и политичко самоубиство државе - закључио је Перишић.