13/08/2022 |  19:21 ⇒ 20:13 | Аутор: РТРС

Борац поражен од Слободе (ВИДЕО)

Фудбалери Борца поражени су данас у Бановићима од тузланске Слободе 2:0 у петом колу М:тел Премијер лиге Босне и Херцеговине.
Фудбал   (Илустрација: РТРС) -
Фудбал (Илустрација: РТРС)

Послије два узастопна тријумфа фудбалери Борца доживјели су други пораз у сезони. Славила је Слобода за свој први тијумф у сезони.

Борац је добро почео меч у Бановићима. Татар је у четвртој минути погодио пречку, а у наставку акције Мркаић није успио да савлада голмана Слободе. Три минуте касније пех за Бањалучане јер је Мелег морао да напусти терен.

Слобода је први пут припријетила у 15. минути. Вошњак је погодио стативу. Потом је поново на сцени Татар који поново погађа пречку.

Казна за промашаје Борца стигла је у финишу првог полувремена када је погодио Мехмедовић. Исти играч у центру пажње је у 57.минути када је повисио на 2:0.

Услиједили су силни напади Борца. Татар, Закарић и Цвијановић нису успјели да савладају голмана Ерића који је уз двоструког стријелца Мехмедовића био најзначајнији актер утакмице у Бановићима.

Борац након пет кола има седам бодова, док Слобода тренутно има четири бода.

У сљедећем колу Бањалучани су 20. августа домаћини сарајевском Жељезничару.