Морнар бољи од Игокее

Кошаркаши Морнара из Бара су са 91:83 побиједили Игокеу у 1. колу АБА лиге.
КК Игокеа - Фото: РТРС
КК ИгокеаФото: РТРС

Дерон Расел убацио је чак 41 поен у свом деби наступу за Морнар (уз по 6 скокова и асистенција) и носио екипу до прве побједе у шампионату, док је Владимир Михаиловић постигао 28.

У редовима Игокее, Марио Накић је био најефикаснији са 16 поена и 10 скокова, бивши ас Партизана Никола Танасковић имао је 15 и 9, а Брајан Крафорд 13 поена и 13 асистенција.

Што се саме утакмице тиче, била је изузетно интересантна и са много промјена вођства, а гости из Бара су прву четвртину добили тијесним резултатом 21:19, иако су губили на почетку посљедњег минута.

Крафорд, Делалић и Накић праве серију већ на старту друге четвртине и за трен ока се све промијенило па је Игокеа стигла до велике предности 40:27, али су Барани успјели да смање разлику и да на полувријеме оду са 47:37 и заостатком од 10 поена.

Други дио меча више је протекао у знаку Барана који су у трећој четвртини смањили заостатак на 6 поена захваљујући сјајном Дерону Раселу, да би четврти квартал у потпуности припао њима.

Барани су убацили чак 31 поен у финалном периоду, док је Игокеа постигла 17 и Морнар резултатом 91:83 долази до прве побједе у АБА лиги ове сезоне.