02/10/2022 |  07:06 ⇒ 08:10 | Аутор: РТС

Тријумф Звезде на старту нове АБА сезоне

Црвена звезда успјешно је започела поход ка одбрани титуле АБА лиге пошто је пред домаћим навијачима славила против МЗТ Скопља резултатом 87:67 (13:9, 26:13, 26:25, 22:20).
Аба лига - Фото: РТРС
Аба лигаФото: РТРС

Црвено-бели су, као што су и најављивали, озбиљно пришли мечу против актуелног шампиона Северне Македоније. Звезда је водила од првог минута, стекла предност коју је само повећавала до краја меча.

Обје екипе су стегнуто ушле у меч што је резултирало да се прва деоница заврши са само 22 постигнута поена - 13:9.

Ипак домаћин је у другу четвртину ушао доста растерећеније, па су на одмор отишли са 17 поена разлике - 39:22.

Звезда је у трећој четвртини у једном тренутку имала и +27 - 60:33, да би гости у последњој деоници успели да ублаже пораз за коначних 87:67.

Најефикаснији у дресу домаћина био је новајлија Џејлен Адамс који је меч завршио са 16 поена уз 3 скока и 3 асистенције, Никола Ивановић је победи допринео са 12.

У екипи македонског првака Војдан Стојановски био је најзапаженији са 17 поена, Крстевски и Јигитоглу су га пратили са по 12.

У Лакташима, Морнар из Бара био је бољи од Игокее 91:83 а Девон Расел је за нешто мање од 39 минута убацио 41 поен уз 6 скокова и исто толико асистенција уз индекс 39, Владимир Михаиловић је одиграо такође сјајан меч постигавши 26 .