

Шолаја: Шмит показао страх да се суочи са реалним проблемима у БиХ

- Овакав начин наметања у тако осјетљивом тренутку значиће нову нестабилност у ФБиХ која ће се пренијети на БиХ - рекао је Шолаја за Срну.
Шолаја, који је и професор Факултета политичких наука у Бањалуци, каже да се ово наметање тиче односа Хрвата и Бошњака.
- Он је то требало много раније да уради, али није имао храбрости. Устукнуо је пред ранијим протестима Бошњака у Сарајеву - изјавио је Шолаја.
Шмит је синоћ, непосредно након затварања бирачких мјеста на општим изборима у БиХ, наметнуо измјене Изборног закона БиХ и у Устав ФБиХ, како је наведено, унио захтјев за обавезну сарадњу.
У писаној изјави Шмита објављено на страници ОХР-а наводи се да је овом одлуком повећан број делегата у Дому народа ФБиХ, а први пут остали из свих кантона могу бити заступљени у овом дому.