latinica  ћирилица
18/10/2022 |  13:47 ⇒ 20:10 | Аутор: РТРС

Представници опозиције предали кривичне пријаве Тужилаштву БиХ

Предсједници ПДП-а, СДС-а и Листе за правду и ред Бранислав Бореновић, Мирко Шаровић и Небојша Вукановић предали су данас Тужилаштву БиХ кривичну пријаву против више од стотину лица за које тврде да су учествовали у наводној изборној крађи на Општим изборима у БиХ 2. октобра.
Сарајево - Опозиција - Фото: СРНА
Сарајево - ОпозицијаФото: СРНА

Бореновић је рекао да је кривична пријава поднесена против лидера СНСД-а Милорада Додика и више од стотину лица.

- У овом процесу који се догодио на нивоу цијеле БиХ учествовале су различите институције које су биле надлежне да спроводе изборни процес, од бирачких одбора до институција које надзиру рад тих одбора, а то су општинске и градске изборне комисије до саме Централне изборне комисије и Центра за бројање гласова - рекао је Бореновић.

Лидер СДС-а Мирко Шаровић сматра да је потребно пребројати гласове на свим нивоима власти.

Вукановић је рекао да је тражио данас разговор са вршиоцем дужности главног тужиоца Миланком Кајганићем који, како је рекао, треба да положи рачуне народу како је могуће да се земља распада, а да правосуђе, суд и тужилаштво ништа не раде.