19/11/2022 |  20:58 ⇒ 21:28 | Аутор: РТРС

Премијер лига БиХ: Два ремија и побједа Широког Бријега

У М:тел Премијер лиги БиХ овог викенда играју се утакмице 19. кола, посљедњег у овој календарској години. Добојска Слога као гост одиграла је неријешено 2:2 против Вележа. Широки Бријег савладао је Тузла сити 1:0, док су Жељезничар и Посушје одиграли неријешено 1:1.
Премијер лига БиХ у фудбалу - Фото: РТРС
Премијер лига БиХ у фудбалуФото: РТРС

19. коло Премијер лиге отворили су фудбалери Вележа и Слоге из Добоја. Утакмица у Габели завршена је без побједника, 2:2, а дефинитивно ће се памтити по катастрофалним условима.

Киша је направила огромне проблеме, играти фудбал је било немогуће и поставља се питање зашто је утакмица уопште одиграна. Вележ је повео у деветој минути преко Вехабовића, а изједначио је Стевановић у 29. минути.

Добојлије су повеле у 73. минути преко Јашаревића, да би коначних 2:2 поставио Зајмовић пет минута прије краја.

Фудбалери Жељезничара данас су доживјели нови кикс на домаћем терену. Бод са Грбавице у овом колу однијела је екипа Посушја.

Армин Хоџић је погодио за вођство домаћина у првом полувремену, а коначних 1:1 поставио је Тони Јовић у 50. минути.

Широки Бријег је са минималних 1:0 на Пецари савладао Тузла сити. Гол одлуке у 60. минути постигао је Илија Багарић.

Овом побједом Широки се бодовно изједначио са лидером Зрињским, с тим да су Мостарци одиграли двије утакмице мање.