20/11/2022 |  18:53 | Аутор: РТРС

Борац поражен у Мостару

Завршен је јесењи дио шампионата БиХ у фудбалу. У дербију 19. кола јесењи шампион Зрињски је у Мостару са 1:0 савладао Борац.
Фудбал   (Илустрација: РТРС) -
Фудбал (Илустрација: РТРС)

У првом полувремену дербија није било већих узбуђења, а на почетку другог се десило све значајно. У 51. минути Мандић је срушио Кулашина као посљедњи играч одбране и добио црвени картон, а само четири минуте касније, упркос играчу мање, Зрињски је стигао до побједе.

Јанковић је центрирао из слободњака, а Баришић сјајно главом погодио за, испоставиће се коначних, 1:0.

До краја утакмице црвени картон је добио и играч на клупи Зрињског Бекић, а након њега и Борчев Спремо.

Утакмицу је обиљежило и веома некоректно понашање публике на стадиону Зрињског.

Леотар је на свом терену савладао Сарајево са 2:0, освојиши велика три бода на крају првог дијела сезоне.

Леотар је доминирао од почетка до краја утакмице, а награда у виду голова дошла је у другом полувремену. Оба гола постигао је одлични Марко Перван у 49. и 60. минути.