21/11/2022 |  07:16 ⇒ 07:19 | Аутор: РТС

Рукометашице Норвешке првакиње Европе

Женска рукометна репрезентација Норвешке освојила је Европско првенство савладавши у финалу селекцију Данске, резултатом 27:25.
Рукометашице Норвешке (Фото: EPA-EFE/Zsolt Czegledi ) -
Рукометашице Норвешке (Фото: EPA-EFE/Zsolt Czegledi )

Финале Европског првенства у рукомету за жене одиграно је у Љубљани, а Норвежанке су освојиле трофеј након преокрета, на полувремену резултат је био 12:15 за тим Данске.

Овом титулом, норвешке рукометашице су обезбиједиле учешће на Олимпијским играма у Паризу 2024. године.

Најефикасније рукометашице у саставу Норвешке биле су Нора Мерк са осам, Кристине Бристол са четири, а Хени Реистад и Вилде Ингстад са по три гола.

Код Данске, Катарина Боргард је постигла шест, Рике Иверсен пет, а Трине Јенсен три гола.

Женска рукометна репрезентација Норвешке је освојила девету златну медаљу на шампионатима Европе.

Брознану медаљу освојила је селекција Црне Горе. Такође у Љубљани у мечу за треће мјесто након продужетака Црногорке су побиједиле актуелног олимпијског шампиона селекцију Француске 27:25.

У регуларном дијелу меч је завршен без побједника, 22:22.

Црна Гора је послије додатних 10 минута била боља и стигла је до бронзане медаље на континенталном првенству. Црногорке су једном освојиле европско злато, 2012. у Београду.

Најефикасније у селекцији Црне Горе биле су Јованка Радичевић и Ђурђина Јауковић, које су постигле по шест голова.

У француском тиму најбоље су биле Естел Нзе Минко и Луси Граниер са по четири гола.