26/11/2022 |  07:17 ⇒ 09:15 | Аутор: РТРС

Оклахома надиграла Чикаго - Покушевски одличан, Денвер славио у Лос Анђелесу, Јокић солидан (ВИДЕО)

Кошаркаши Оклахоме су на свом терену после надокнаде времена успјели да савладају екипу Чикага са 123:119. Један од најзаслужнијих за побједу домаћина био је Алексеј Покушевски.
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/D. ROSS CAMERON, илустрација) -
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/D. ROSS CAMERON, илустрација)

Обје екипе су у току меча имале велики број успона и падова у игри, иако су тимови током четвртина долазили и до двоцифрених предности нису успјели да их задрже, па је на свакој паузи резултат био у егалу.

Чикаго је одлично ушао у меч, поенима из транзиције прије свега брзо су стигли до 12 поена предности на половини прве дионице. Међутим након тајмаута домаћих, Оклахома је пред својом расположеном публиком успјела да анулира ту предност до краја четвртине.

До краја полувремена, обје екипе су преокретале вођство у своју предност неколико пута али ниједна није успјела резултатски да се одвоји.

Период другог полувремена припао је Оклахоми. Екипа Мајка Дејнолта водила је већим дјелом посљедње двије четвртине, њихова предност је варирала између пет и десет поена константно.

Да се Чикаго неће предати младој екипи Тандера било је јасно на пола посљедње дионице, када је Демар Дерозен преузео "диригентску палицу" и водио нападе своје екипе.

У продужетку у који је ушао меч, Оклахома је била одлучнији ривал али имала и више спортске среће која јој је донијела побједу.

Гилџо-Александер наставља да бриљира, убацио је 30 поена, Безли је додао 17, а Алексеј Покушевски 15 уз шест скокова.

У Чикагу, Демар Дерозен постигао је 30 поена, док је Лавин додао 27.

Денвер је као гост савладао Лос Анђелес Клиперсе (104:114). Јокић је био солидан, имао је дабл-дабл учинак. Меч је завршио са 19 поена, 13 скокова и шест асистенција. Прво име био је Арон Гордон са 29 поена. Денвер је овим тријумфом зацементирао другу позицију са 12 побједа и седам пораза.