

Клизиште у Италији затрпало зграде, има несталих - опречне информације о броју жртава (ФОТО/ВИДЕО)

Италијанска Република пише да је десетак зграда затрпано у клизишту у граду Казамичоли на острву Искија и да је у току потрага за несталима. Градоначелник апелује на људе да не излазе из куће.
Seguiamo da ore con angoscia quanto successo a #Ischia, con il pensiero che va alle famiglie e ai soccorritori che operano con un tempo infame.
— Matteo Salvini (@matteosalvinimi) November 26, 2022
Mettere in sicurezza l’Italia, da nord a sud, sarà quello su cui tutti dovremo lavorare giorno e notte. pic.twitter.com/tfXyS0XLq7
Министар Матео Салвини рекао је да је осам особа страдало, док влада изражава солидарност са погођеним становништвом.
Међутим, министар унутрашњих послова Матео Пјантедоси није потврдио инфоримацију о броју погинулих.
Како преносе италијански медији, има несталих, укључујући породицу коју чине муж, жена и беба и девојка од 25 година. Страхује се да би бројке могле да расту.
Le immagini che giungono da #Ischia, sferzata stanotte da un violento nubifragio, sono terribili. Siamo vicini alle popolazioni coinvolte, in un territorio già in passato colpito da simili sciagure. Grazie a coloro che da ore stanno prestando soccorso. pic.twitter.com/texsoWLwh5
— Giuseppe Conte (@GiuseppeConteIT) November 26, 2022
Италијанска ватрогасна бригада је на Твитеру објавила да су у току потраге за несталим људима у граду Казамичола.
Ватрогасци су навели да су извукли један аутомобил из мора и спасили двојицу путника, пренио је Ројтерс.
Камење је падало са планине, ток је затрпао неке куће и одвукао аутомобиле до мора. Срушило се 10 зграда.
Министар цивилне заштите Нело Мусумеци рекао је да је на Искији пала велика количина кише.
Ово италијанско острво 2017. године погодио је земљотрес у којем је било и жртава.