27/11/2022 |  18:59 ⇒ 19:10 | Аутор: sputniknews.com

Убједљива побједа Хрватске над Канадом

Један од интересантнијих мечева у досадашњем дијелу Мундијала одиграли су Хрватска и Канада. На крају су Хрвати стигли до побједе од 4:1 (2:1) и то послије преокрета. Убједљива представа, нема шта.
Канада - Хрватска (Фото: EPA-EFE/Neil Hall) -
Канада - Хрватска (Фото: EPA-EFE/Neil Hall)

Био је ово посебан меч за Милана Борјана, момка рођеног у Книну, а који наступа за Канаду. Бранио је одлично, али није имао рјешење за Андреја Крамарића који је постигао два гола.

Канада је повела послије само 68 секунди меча, дјеловала боље на старту, али је у финишу полувремена Хрватска за само осам минута преокренула.

Дејвис је довео Канађане у предност већ у 2. минуту и дјеловало је да ће се Хрвати тешко опоравити од тог ударца.

Али, наставили су да играју у свом ритму и прво изједначили преко Крамарића, а онда и преокренули голом Ливаје пред одлазак на одмор на полувремену.

Осорио је у наставку имао сјајан покушај, па је потом Борјан скинуо готово сигуран гол Крамарића. Затим је и Ливаковић одбранио ударац Дејвида.

На крају је Крамарић ставио тачку на меч, а придружио му се Мајер у 94. минуту.