28/11/2022 |  11:06 ⇒ 13:01 | Аутор: РТРС

Посљедњих 45 минута-Камерун изједначио против Србије (ФОТО)

Фудбалери Србије и Камеруна играју меч другог кола групе Г на шампионату свијета у Катару. У току је друго полувријеме, резултат је неријешен 3:3.
Србија - Камерун  (Фото: EPA-EFE/Neil Hall) -
Србија - Камерун (Фото: EPA-EFE/Neil Hall)

Камерун је први повео преко Кастељета у 29. минути, изједначио је Павловић у 45. минути, а водство за "Орлове" и велику радост нацији донио је Сергеј Милинковић Савић феноменалним поготком у 46. минути.

Нови разлог за славље навијачима Србије дао је Александар Митровић поготком за 3:1 на асистенцију Андрије Живковића у 53. минути.

У 64. минути Абубакар смањује на 3:2, а онда велики шок за изабранике Драгана Стојковића Пиксија, гол Камеруна за изједначење 3:3, у 66. минути погодио је Мотинг.

Навијачи Србије (Фото: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Репрезентација Србије је до сада одиграла само један меч са селекцијом Камеруна, и то у Београду у оквиру припрема за СП 2010. године.

Утакмицу суди Мохамед Абдула Хасан Мохамед из Уједињених Арапских Емирата, његови помоћници су Мохамед Ал Хамади и Хасан Ал Махари, док је четврти судија Ма Нинг из Кине.

Србија је у првом колу поражена од Бразила 2:0, док је Камерун изгубио од Швајцарске 1:0.