29/11/2022 |  18:25 ⇒ 18:29 | Аутор: РТРС

Холандија савладала Катар (ФОТО)

Селекција Холандије пласирала се у осмину финала Свјетског првенства у Катару, савладавши домаћина Катар са 2:0 (1:0).
Холандија-Катар (Фото: EPA-EFE/Noushad Thekkayil) -
Холандија-Катар (Фото: EPA-EFE/Noushad Thekkayil)

Голове за Холандију постигли су Гакпо у 26. минуту и Де Јонг у 50. минуту меча.

Од првог минута "Лале" су имале већи посјед лопте из којег су диктирали темпо игре.

Услиједили су напади Холандије, од тога двије шансе Депаја које он није искористио.

Катар је своје шансе тражио из полуконтри и контри.

Холандија-Катар (Фото: EPA-EFE/Tolga Bozoglu)

У 26. минуту Гакпо је примио лопту на 20 метара од гола и повукао је напријед. Нанизао је четири играча, поред њих шутирао са 14 метара и постигао гол за Холанђане.

У 50. минуту Френки де Јонг се нашао на правом мЈесту у правом тренутку, пошто је на њега налетјела одбијена лопта у шеснаестерцу, тако да му није било тешко да је пласира у мрежу за 2:0.

У преосталим мечевима десетог дана шампионата у Катару, од 20 часова играју Иран и САД те Енглеска и Велс, такође у истом термину.

Подсјећамо, фудбалери Србије 2. децембра од 20 часова против Швајцарске имају прилику да побједом осигурају пласман у осмину финала шампионата у Катару.