30/11/2022 |  17:59 ⇒ 19:44 | Аутор: РТРС

Француска и Аустралија међу 16 најбољих на Мундијалу у Катару (ФОТО)

Фудбалске репрезентације Француске и Аустралије из групе Д пласирале су се у осмину финала Свјетског првенства у Катару.
Тунис-Француска (Фото: EPA-EFE/Mohamed Messara) -
Тунис-Француска (Фото: EPA-EFE/Mohamed Messara)

"Триколори" су у посљедњем колу поражени од Туниса са 1:0 али су се међу 16 најбољих тимова пласирали као првопласирани у групи, са шест бодова.

Побједоносни гол за Тунижане постигао је Хазри у 58. минути сусрета.

У осмом минуту судијске надокнаде другог полувремена Гризман је донио изједначење Француској али је гол одлуком ВАР технологије поништен.

Аустралија-Данска (Фото: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Фудбалери Аустралије у директном окршају за другу позицију у групи савладали су Данску минималним резултатом 1:0.

Гол за "Кенгуре" дјело је Лекија у 60. минути меча.

Од 20 часова на програму су посљедњи мечеви групе Ц, а састају се Пољска и Аргентина, те Саудијска Арабија и Мексико.

Свјетско првенство у Катару игра се од 20. новембра до 18. децембра, а титулу брани селекција Француске, која је у финалу Мундијала у Русији прије четири године била успјешнија од Хрватске са 4:2.