01/12/2022 |  07:15 ⇒ 08:44 | Аутор: РТС

Јокић пред трипл-дабл учинком у новој побједи над Хјустоном (ВИДЕО)

Српски центар Никола Јокић наставио је са серијом одличних игара и у новој убједљивој победи Денвера над Хјустоном са 120:100.
Никола Јокић (Фото: EPA/D. ROSS CAMERON SHUTTERSTOCK OUT) -
Никола Јокић (Фото: EPA/D. ROSS CAMERON SHUTTERSTOCK OUT)

Јокићу је недостајала само једна ухваћена лопта за нови троструки двоцифрен учинак и на овом мечу. На другој страни у пораженом тиму Бобан Марјановић није улазио у игру.

Тим Хјустона није успио да пружи значајнији отпор Денверу ни у другом мечу на гостовању, а домаћини су практично меч ријешили већ у првој четвртини коју су добили двоцифреном предношћу са 44:24.

Никола Јокић се није превише умарао и у игри је провео нешто више од 27 минута и меч завршио меч са 17 постигнутих поена уз 12 асистенција и девет освојених лопти под обручима.

Денвер су у ефикасности предводили Џамал Мари са 26 поена и Ерон Гордон са 20 постигнутих поена. Од Јокића је поен више дао и Брус Браун, а двоцифрен је са 13 поена био и Влатко Чанчар.

У пораженом Хјустону најефикаснији је био Кевин Портер са 23 поена а Алперен Шенгун је постигао нови дабл-дабл са 18 поена, уз 11 ухваћених лопти.